Taniec nowoczesny

Taniec nowoczesny to to jeden z najpopularniejszych obecnie stylów tańca. Swoją popularność zawdzięcza powszechnej obecności w teledyskach gwiazd muzyki pop, hip-hop, r'n'b. Stąd też pochodzi inne określenie tego stypu - „videoclip dance”. Cechą charakterystyczną tańca nowoczesnego jest dynamika, ekspresja i różnorodność, ponieważ łączy on wybrane elementy wielu stylów tanecznych. 

Taniec nowoczesny tańczony jest indywidualnie lub z grupą, tworząc ciekawe, pełne energii układy choreograficzne. Do technik tańca nowoczesnego zalicza się m.in. formy tańca FUNKY JAZZ, HIP HOP i DISCO.

Funky Jazz - to taniec nierozłącznie związany z kulturą pop. Silnie zrytmizowany, uczy izolacji i koordynacji ruchu, jednocześnie pozwala na spontaniczną ekspresję i radość tańczenia.

Hip-hop – taniec ulicy, niezwykle dynamiczny, wręcz szalony, łączący młodzieńczy luz z perfekcyjnie wyćwiczonymi, skomplikowanymi i skocznymi krokami.

Disco – muzyka porywająca do tańca, dużo życia i ruchu na parkiecie. Tak można w skrócie opisać ten wywodzący się z szalonych lat 70 taniec. To wybuchowa mieszanka kroków zaczerpniętych wprost z dyskotekowych parkietów, pełna ekspresji.

Taniec nowoczesny wykorzystują tancerze na różnego rodzaju pokazach, tworząc tło taneczne na festiwalach, koncertach, a także w teledyskach.

Taniec nowoczesny na turniejach

Tancerze indywidualni oraz grupy taneczne mają możliwość wzięcia udziału w rywalizacji podczas turniejów tańca. Na zawodach uczestnicy rywalizują o medale i puchary drużynowe. W grupach zaawansowanych najlepsze zespoły otrzymują również statuetki.

Taniec nowoczesny na co dzień

Taniec nowoczesny doskonale sprawdzi się na każdej imprezie z nowoczesną modną wśród młodzieży muzyką. Umiejętność tańca nowoczesnego z pewnością doda pewności siebie i pozwoli łatwiej nawiązać nowe znajomości, Osobom tańczącym jest w życiu po prostu łatwiej. :-)

Nasi instruktorzy:

O nas

Joanna i Igor Udowyk - dyplomowani instruktorzy tańca sportowego.

Od 2000 roku prowadzimy zajęcia taneczne w przedszkolach, szkołach (również młodzieżowe grupy turniejowe z licencjami tanecznymi) oraz kursy tańca dla dorosłych.

Więcej »

Szkoła Tańca „Creative Dance”
Joanna i Igor Udowyk

tel. 660-761-288, 604-688-803

e-mail: szkola@creative-dance.pl

Ta strona używa „cookies”. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody - zmień ustawienia przeglądarki.