Taniec towarzyski

Naukę tańca towarzyskiego najlepiej zacząć od najmłodszych lat. Taniec przyczynia się do poprawnego rozwoju fizycznego dziecka, kształtowania jego postawy, zgrabnej sylwetki i sprawności fizycznej. Taniec to jednak również nauka dobrych obyczajów, szacunku dla partnera, kultury w relacjach chłopak-dziewczyna. Nauka tańca kształtuje charakter i osobowość poprzez regularny i konsekwentny trening, uparte dążenie do celu, doskonalenie swych umiejętności i sprawdzanie ich w turniejowej rywalizacji. 

Tradycyjnie taniec towarzyski składa się ze stylu standardowego i latynoamerykańskiego. Podczas zajęć prowadzonych przez naszych instruktorów dzieci poznają wybrane, najbardziej przydatne na parkiecie tańce w obu wspomnianych stylach:

  • Latynoamerykańskie - samba, cha–cha, rumba, paso doble, jive
  • Standardowe - walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep
  • Użytkowe - rock'n'roll, disco-samba

Taniec towarzyski jako dyscyplina sportowa

Młodzi tancerze szlifują swoje umiejętności pod okiem doświadczonych i utytułowanych instruktorów, którzy dzielą się z Nimi swymi własnymi doświadczeniami sportowymi. Istnieją dwie światowe organizacje zajmujące się tańcem turniejowym, pod których egidą organizowane są turnieje tańca w  óżnych stylach i kategoriach. Najbardziej wytrwali z naszych uczniów będą mieli możliwość rozpoczęcia kariery sportowej i brania udziału w turniejach ogólnopolskich, a także zdobywania kolejnych klas tanecznych E,D,C,B,A oraz najwyższej międzynarodowej klasy „S”.

Taniec towarzyski na co dzień

Taniec towarzyski przydaje się również w życiu, gdy przychodzi nam wziąć udział w różnego rodzaju imprezach lub uroczystościach. Nie jest więc ważne czy będzie to bal maturalny, Sylwester, wesele czy impreza w klubie - umiejętność tańca z pewnością pomoże przezwyciężyć nieśmiałość, nawiązać znajomości, odważnie zaprezentować się z lepszej strony. Osobom tańczącym jest w życiu po prostu łatwiej. :-)

Nasi instruktorzy:

O nas

Joanna i Igor Udowyk - dyplomowani instruktorzy tańca sportowego.

Od 2000 roku prowadzimy zajęcia taneczne w przedszkolach, szkołach (również młodzieżowe grupy turniejowe z licencjami tanecznymi) oraz kursy tańca dla dorosłych.

Więcej »

Szkoła Tańca „Creative Dance”
Joanna i Igor Udowyk

tel. 660-761-288, 604-688-803

e-mail: szkola@creative-dance.pl

Ta strona używa „cookies”. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody - zmień ustawienia przeglądarki.